kredyt we frankach

Pomoc frankowiczom – jak wygląda w praktyce?

Pomoc frankowiczom w wielu przypadkach może ratować sytuację finansową osób z kredytem we frankach szwajcarskich. Jak jednak ten proces wygląda od kuchni?

Pomoc frankowiczom – dlaczego w przypadku niektórych osób jest ona konieczna?

Choć od rozpoczęcia się swoistego kryzysu związanego ze zmianą polityki monetarnej Szwajcarii minęło już kilka lat, wiele osób może poszukiwać takich usług, jak pomoc frankowiczom w Bielko-Białej. Dlaczego jednak tak jest i skąd w ogóle bierze się taka potrzeba? Przede wszystkim warto cofnąć się o kilkanaście lat wstecz i zadać sobie pytanie, dlaczego ludzi tak chętnie brali kredyty we frankach? Odpowiedź jest bardzo prosta – była to wtedy bardzo stabilna waluta, co skłaniało banki do oferowania niskiego oprocentowania. W teorii więc kredyty we frankach miały być tańsze niż te oferowane w złotówkach. Niestety w wielu przypadkach wyszło zupełnie odwrotnie i dla wielu osób nagły skok kursu franka okazał się kompletną katastrofą finansową. To właśnie dlatego wiele osób potrzebuje specjalistycznej pomocy, która może tak naprawdę uratować ich życia.

Jak obecnie wyglądają opcje pomocy frankowiczom?

Obecnie możemy wymienić dwie drogi, którymi możemy podążać by anulować lub zmniejszyć nasze zobowiązania we frankach. Pierwsza to unieważnienie umowy, co czasem może mieć miejsce w wyniku wykorzystywania przez banki krzywdzących klauzul. Można również starać się o przewalutowanie kredytu na polskie złotówki z równoczesnym zachowaniem oprocentowania frankijskiego. Są to główne ścieżki, jeżeli chodzi o pomoc frankowiczom w Tychach.

Szukasz pomocy dla frankowiczów? Skontaktuj się z profesjonalistami

Jeżeli ty lub ktoś z twojego otoczenia potrzebujecie pomocy związanej z kredytem we frankach, zdecydowanie warto jest sprawdzić, jakie firmy tego typu funkcjonują w naszej okolicy. Dzięki temu zyskamy możliwość rozmowy ze specjalistą od prawa finansowego, który przeanalizuje dokładnie nasz przypadek i zaproponuje kroki, jakie możemy w tym przypadku podjąć.

Witam na mojej stronie! Jestem zwariowanym księgowym, bloga prowadzę jako formę podzielnia się z czytelnikami informacjami z zakresu biznesu i księgowości! Jeśli podoba Ci się moja strona będę wdzięczny za pozostawienie komentarza lub like!