finanse

Najciekawsze nowoczesne produkty finansowe

Domeną naszych czasów stał się szybki rozwój technologii. Dzięki coraz szybciej rozwijającym się komputerom i smartfonom, jesteśmy w stanie wykonać wiele naszych finansowych sprawunków zdalnie, bez konieczności stawiania się w siedzibie banku, czy innej instytucji finansowej. Rozwój technologii to nie tylko wideokonferencję z bankowym doradcą, ale także wiele ciekawych produktów i rozwiązań finansowych, o których może być warto pomyśleć. Jakie są najciekawsze innowacje, jeśli chodzi o produkty finansowe? 

Polisa ubezpieczeniowa z opcją lokaty

Jednym z bardzo ciekawych produktów finansowych, którego obecność w swojej ofercie mają nie tylko banki, ale przede wszystkim ubezpieczalnie, to specjalna polisa na życie z opcją oszczędzania. Co może nam zaoferować taki produkt? Przede wszystkim – ubezpieczenie na życie. Dzięki zdecydowaniu się na wykupienie takiej polisy, nie będziemy musieli obawiać się różnych nieprzewidzianych kolei losu. Jeśli przydarzy nam się jakiś czarny scenariusz, taki jak wypadek czy choroba, możemy być pewni, że nasza rodzina dostanie odpowiednie odszkodowanie z tego tytułu.

Ubezpieczenie z opcją lokaty daje nam jeszcze jedną zaletę. Mianowicie, w przypadku klasycznego ubezpieczenia, jeśli nic nam się nie stanie, nasze pieniądze ze składek po prostu przepadają. W wypadku ubezpieczenia z lokatą, nadwyżka naszych środków trafia na konto funduszu inwestycyjnego, więc jeśli nie przydarzy nam się nic złego – mogą do nas wrócić. Ubezpieczenie jest podstawą w dzisiejszych czasach i warto mieć świadomość, że może ono zawierać dodatkowe opcje.

Pożyczka przez SMS

Branie pożyczek, większości z nas kojarzy się z masą przykrych formalności, sprawdzeniem historii kredytowej i żmudnym liczeniem. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach wcale nie musi tak być. Pomijając już opcję wzięcia pożyczki przez internet, możemy zdecydować się nawet na opcję, jaką jest pożyczka przez SMS. Jak to działa? Wystarczy, że napiszemy wiadomość SMS do pożyczkodawcy, który oferuje nam taką możliwość. Sprawdzenie historii i zdolności kredytowej zajmuje tutaj kilka minut, natomiast pieniądze znajdą się na naszym koncie już po kilkunastu minutach. W ten sposób możemy pożyczyć pieniądze zdalnie, bez skazywania się na masę przykrych formalności.

Kryptowaluty

Podczas wymieniania innowacyjnych rozwiązań finansowych, nie może obejść się bez wspomnienia kryptowalut. To cyfrowe aktywa finansowe, które w zamyśle mają zastąpić pieniądze fiducjarne. Czy tak się stanie – na tym etapie ciężko jest to stwierdzić, faktem jest jednak to, że wiele kryptowalut znacznie zyskało na wartości w ostatnim czasie. Czyni to z nich całkiem ciekawą opcję inwestycyjną, która może przynieść nam spore zyski. Trzysta lub czterysta procent zysku z inwestycji nie jest na rynku kryptowalut niczym dziwnym, jednakże pamiętajmy też o drugiej stronie medalu – inwestycje wiążą się z ryzykiem utraty środków, zwłaszcza jak mówimy o takim chwiejnym aktywie jak kryptowaluty. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje w dzisiejszych czasach taka możliwość inwestycji.