Jakie ubezpieczenie dziecka będzie najlepsze?

Chyba nie istnieje na tym świecie rodzic, dla którego bezpieczeństwo dziecka nie stanowiłoby priorytetu. Pomimo tego, że staramy się chronić je w jak największym stopniu, nie jesteśmy w stanie robić tego przez 24 godziny na dobę, szczególnie kiedy dzieci rozpoczynają naukę w szkole. W takiej sytuacji przydatnym narzędziem okazuje się być ubezpieczenie dziecka. To produkt, z którego możemy skorzystać w formie ubezpieczenia grupowego lub wybierając ubezpieczenie indywidualne. Która z polis jest bardziej opłacalna i zapewni najmłodszym większe bezpieczeństwo? Sprawdź, czym kierować się przy wyborze polisy dla dziecka.

Bezpieczeństwo dziecka – jak je zapewnić?

Bezpieczeństwo dzieci stanowi priorytet dla każdego rodzica, który dba o nie już od momentu narodzin. Rodzicielski instynkt sprawia, że w jak największym stopniu staramy nauczyć się naszego podopiecznego zachowań, które mają na celu uchronić go przed uszczerbkiem na zdrowiu czy nieszczęśliwym wypadkiem, który może mieć miejsce zarówno podczas wakacji, zajęć wychowania fizycznego czy w drodze ze szkoły do domu. Niestety, czasami nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego, a chwila nieuwagi może zakończyć się niebezpiecznie.

Czy można temu wszystkiemu zapobiec? Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe dzięki produktowi, jakim jest ubezpieczenie dziecka. Posiadanie go to korzystna forma zabezpieczenia, która na wypadek uszczerbku na zdrowiu jest w stanie np. pokryć koszty leczenia.

Ubezpieczenie dziecka – grupowe czy indywidualne?

Początek roku szkolnego to czas znacznych wydatków w przypadku każdego rodzica. Podręczniki, zeszyty i pozostałe przybory szkolne w obecnych czasach są bardzo kosztowne. Oprócz tego nie należy zapominać o składce szkolnego ubezpieczenia dziecka. Temat ten jest bardzo często poruszany przez dyrektorów lub wychowawców podczas rozpoczęcia roku. Oprócz ubezpieczenia grupowego istnieje jeszcze opcja indywidualnego ubezpieczenia dziecka. Która stanowi jednak lepsze rozwiązanie?

Grupowe ubezpieczenie dziecka

Grupowe ubezpieczenie dziecka to wariant bardzo często wybierany przez rodziców. Z jednej strony jest to wygodne rozwiązanie, gdyż otrzymujemy gotową ofertę od konkretnego ubezpieczyciela, mimo to, przed jego wyborem warto ocenić, czy rzeczywiście ten wydatek będzie dla nas opłacalny i co najważniejsze, zapewni naszemu dziecku odpowiednią ochronę w razie wypadku.

W przypadku grupowego ubezpieczenia dla dziecka należy zawsze mieć na uwadze, że wykupienie go nie jest obowiązkiem rodzica. Szkoła, a dokładniej zarządzające nią organy nie mogą zmusić do jego wykupienia ani żądać żadnych oświadczeń poświadczających odmowę. Przed wyborem tego produktu warto przede wszystkim zapoznać się z warunkami umowy. Jest to bardzo ważne, ponieważ nierzadko zdarza się, że grupowe ubezpieczenie dla dziecka oferuje niski sumę ubezpieczenia, a co za tym idzie niski zakres ochrony.

Indywidualne ubezpieczenie dziecka

Alternatywą dla ubezpieczenia grupowego jest indywidualne ubezpieczenie dziecka. Warto mieć na uwadze, że ubezpieczenie to może być wykupione również w przypadku posiadania szkolnego ubezpieczenia grupowego i stanowić dodatkowe zabezpieczenie. Decydując się na indywidualne ubezpieczenie dziecka mamy znacznie większy wybór i możemy zdecydować się na takiego ubezpieczyciela, którego oferta będzie dla nas najkorzystniejsza i szczególnie opłacalna.

Jednak aby rzeczywiście tak było, przed wyborem konkretnej polisy dla dziecka, należy wziąć pod uwagę kilka elementów. Zalicza się do nich kwota odszkodowania, a także to, jakie sytuacje objęte są ochroną i czy możemy spodziewać się za nie rekompensaty. Ze szczególną uwagą należy przestudiować informacje dotyczące sytuacji, w wyniku których ubezpieczyciel może odmówić nam wypłaty odszkodowania. Są to tak zwane wyłączenia odpowiedzialności. Ich znajomość pozwoli uniknąć wielu nieporozumień, które mogą mieć miejsce już po podpisaniu umowy.

Warto pamiętać, że ubezpieczenie dziecka z odpowiednio szerokim zakresem ochrony zapewnia mu znacznie większe bezpieczeństwo i komfort.