Oil pumps and drilling rigs silhouettes at large oilfield on huge mountain range background at sunset. Crude oil extraction process. Vector industrial landscape in brown and yellow colours.

NA POLE NAFTOWE

Na pola naftowe należy co roku dostarczyć ponad 4 min t materiałów, które zimą są gromadzone w portach rzecznych nad Obem i Irtyszem: w Nowosybirsku, Omsku, Tiumeniu i Tobolsku, a następnie, latem, transportowane tymi rzekami w pobliże miejsc przeznaczenia. Ponieważ transport drogami wodnymi ma charakter okresowy, uruchomienie linii kolejo­wej stało się koniecznością. Wkrótce po podję­ciu decyzji o zagospodarowaniu zachodniej Syberii zaczęto budować linię kolejową Tiumeń—Tobolsk—Surgut—Niżniewartowsk.  W linię tę przedłużono do Obu i pierwsze dostawy dotarły do Neftejuganska. Budowa mostów przez olbrzymią rzekę Ob została za­kończona w 1975 r., po czym linię kolejową przedłużono do Surgutu i Niżniewartowska.

Witam na mojej stronie! Jestem zwariowanym księgowym, bloga prowadzę jako formę podzielnia się z czytelnikami informacjami z zakresu biznesu i księgowości! Jeśli podoba Ci się moja strona będę wdzięczny za pozostawienie komentarza lub like!