Widely smiling businesswoman working on laptop sitting in a cafe. Woman with long hair wears black jacket and white blouse and holds black eyeglasses in hands.

Domowy biznes pań domu

Feministki całego świata od dawna prowadzą bój o to, ażeby prowadzenie gospodarstwa domowego było również uznawane za pracę, i to ciężką – de facto też fizyczną. Ponadto oprócz wychowywania dzieci, sprzątania, gotowania, prania i robienia zakupów, to często na barkach pań domu spoczywa obowiązek zajmowania się finansami domowymi. Jest to bardzo trudne zajęcie zważywszy na fakt, że oprócz jednej samej jest jeszcze kilka w domu osób, które również maja życzenia i potrzeby, które kosztują. Przez cały miesiąc kobieta taka zmaga się z tajnikami ekonomii, by związać koniec z końcem, a przy okazji jeszcze chociaż najmniejsza kwotę odłożyć do zbioru oszczędności, a i tak na koniec tego wszystkiego mąż, pan domu ma pretensje o to, że źle zostały rozdysponowane środki finansowe i jego domowy biznes nie przynosi oczekiwanych efektów. Zatem prawdziwe jest stwierdzenie, że jakby się kobieta nie starała, to i tak będzie miała mnóstwo rzeczy na głowie, a mężczyzna jej życia i tak będzie niezadowolony.

Witam na mojej stronie! Jestem zwariowanym księgowym, bloga prowadzę jako formę podzielnia się z czytelnikami informacjami z zakresu biznesu i księgowości! Jeśli podoba Ci się moja strona będę wdzięczny za pozostawienie komentarza lub like!