Czym jest pożyczka pomostowa dla firm?

Pożyczka pomostowa dla firm to popularny sposób kredytowania dla przedsiębiorstw, które planują dużą inwestycję związaną z określonym programem unijnym. Korzystając z gotówki w ramach kredytu, właściciel firmy może utrzymać na stałym poziomie płynność finansową, aż do czasu otrzymania środków, które dotyczą danego projektu. W jaki sposób się to odbywa i co warto wiedzieć więcej na ten temat? Wyjaśniamy.

Co to jest pożyczka pomostowa dla firm?

Pożyczka pomostowa dla firm w Warszawie to specyficzny rodzaj kredytu, który w głównej mierze dotyczy inwestycji związanych z różnego rodzaju inwestycjami unijnymi. Cechą charakterystyczną takich zleceń jest to, że środki finansowe są wypłacane dopiero po zakończeniu i zatwierdzeniu jakościowym wykonanych prac. Jeśli dana firma nie ma dość rezerw pieniężnych to korzystną opcją jest specjalny rodzaj kredytowania, czyli pożyczka pomostowa.

Ten typ kredytu charakteryzuje się małym oprocentowaniem oraz jest tym samym dość bezpiecznym rozwiązaniem. Przedsiębiorca spłaca go w całości w momencie, w którym otrzymał pieniądze ze środków unijnych. Do tej kwoty doliczane są odsetki na ustalonym z góry poziomie. Do sumy kosztów należy także doliczyć zazwyczaj niewielką prowizję dla banku, który udzielił finansowania.

Pożyczka pomostowa dla firm – na co można ją wykorzystać?

Istotnym ograniczeniem pożyczki pomostowej dla firm jest to, że środki pieniężne mogą być wykorzystane wyłącznie na pokrycie kosztów, które bezpośrednio dotyczą danej inwestycji w projekcie unijnym. Oferują je banki i różnego rodzaju instytucje, które mają w swojej ofercie inne instrumenty finansowe, takie jak na przykład pożyczki konsolidacyjne w Warszawie.

W praktyce wielu przedsiębiorców realizujących unijne projekty sięga także po dodatkowe finansowanie. Popularnym rozwiązaniem jest kredyt inwestycyjny, który nie posiada tak bardzo restrykcyjnych ograniczeń. Niekiedy również sam bank lub inna instytucja idzie na pewne ustępstwa i w umowie kredytowej określa maksymalny poziom wydatków na cele niezwiązane z danym projektem.

Witam na mojej stronie! Jestem zwariowanym księgowym, bloga prowadzę jako formę podzielnia się z czytelnikami informacjami z zakresu biznesu i księgowości! Jeśli podoba Ci się moja strona będę wdzięczny za pozostawienie komentarza lub like!